ژورنال گل و گیاه
 • شمشادها و انواع آن – بررسی 8 مورد از بهترین شمشادها

  شمشادها و انواع آن – بررسی 8 مورد از بهترین شمشادها

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 20:50

  شمشادها از گیاهان همیشه سبز بوده که مقاوم به گرما و سرما و هر گونه تغییرات دمایی هستند. این خاصیت شمشاد، آن را تبدیل به درختی محبوب در میان گیاهان فضای باز کرده و در طراحی فضای سبز از کاشت انواع مختلف این درخت زیاد استفاده می‌شود.

  ادامه...
 • گیاهان رونده و پوششی

  گیاهان رونده و پوششی

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 20:50

  گیاهان پوششی از جمله گیاهانی بوده که به جای رشد عمودی رشد افقی داشه و سرعت رشدشان پایین است. این گیاهان مانند فرش سطح زمین را پوشش داده و نگهداری سختی ندارند. گیاهان رونده هم گیاهانی هستند که به سمت بالا رشد کرده و قابلیت آویزان شدن دارند.

  ادامه...
 • انواع نخل، بهترین نخل‌ها برای فضای باز

  انواع نخل، بهترین نخل‌ها برای فضای باز

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 20:41

  گیاه نخل یکی از زیباترین و جذابترین گیاهان برای فضای باز بوده و با تنه باریک و برگ‌های پر آن همیشه یادآور حال و هوای مناطق ساحلی و گرمسیری است.

  ادامه...
 • درختان کاج و سرو 

  درختان کاج و سرو 

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 18:34

  درخت کاج درختی از دسته مخروطیان بوده و همیشه سبز و بدون خزان است. درخت سرو هم مانند کاج همیشه سبز بوده و به عنوان درخت ملی ایران در میان درختان ملی دنیا به ثبت رسیده است.

  ادامه...
 • درختان و درختچه های زینتی

  درختان و درختچه های زینتی

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 20:28

  فضای سبز موجود در خیابان‌ها، حیاط و باغ زمانی که محل رویش گیاهان و درختان و درختچه‌ها باشند، جذاب‌تر شده و روح تازه‌ای به انسان‌ها می‌بخشند.

  ادامه...
 • خاک، کود و سم مناسب برای گیاهان آپارتمانی

  خاک، کود و سم مناسب برای گیاهان آپارتمانی

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 20:23

  گیاهان آپارتمانی مانند گیاهان دیگر نیاز به رسیدگی داشته و خاک گلدان بستری برای رشد و پروش این گیاهان است. بنابراین خاک گیاهان آپارتمانی باید مناسب بوده و مواد مورد نیاز گیاهان را تأمین کند.

  ادامه...
 • تراس سبز و همه چیز درباره آن

  تراس سبز و همه چیز درباره آن

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 20:16

  تراس همان بهار خواب است که محوطه‌ای متصل به خانه، غیر مسقف بوده و از فضای خانه محاسبه نمی‌شود. از طریق آن اعضای ساختمان به فضای بیرون مسلط شده و از زیبایی‌های بیرون و هوای آزاد بهره می‌برند. اما تراس سبز چیست و چه کاربردی دارد؟ 

  ادامه...
 • نگهداری فضای سبز

  نگهداری فضای سبز

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 19:59

  فضای سبز محیطی سبز با گیاهان مختلف و آبی بوده که شامل فضاهای سبز سطح شهر، تراس سبز، بام سبز و محوطه باغ و ملک‌های شخصی شده و سبب زیبایی و محلی برای گذراندن اوقات فراغت است.

  ادامه...
 • محوطه سازی باغ و ویلا

  محوطه سازی باغ و ویلا

  یکشنبه 14 خرداد 1402 - 18:10

  اگر باغ و ویلا در خارج از شهر و نزدیک آن دارید و برای گذراندن اوقات فراغت خود و تعطیلات به آنجا می‌روید، احتمالا به زیباسازی محوطه آن نیز فکر می‌کنید. محوطه سازی باغ و ویلای شما چه در مساحت بزرگ و چه در مساحت کوچک، به زیبایی باغ شما کمک زیادی کرده و گذران

  ادامه...
 • گیاهان فضای بیرونی

  گیاهان فضای بیرونی

  دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 - 17:56

  فضاهای باز مثل پارک یا بوستان از محل‌هایی هستن که زیاد مورد توجه قرار می‌گیرن و زیبایی این محل‌ها برای مسئولان و باغبان اهمیت زیادی دارن. یکی از کارهایی که برای افزایش جذابیت و جلوه محیط‌های فضای باز میشه انجام داد، کاشت گیاهان مختلف برای این فضاها هستش.

  ادامه...
 • روف گاردن چیست؟ همه چیز درباره روف گاردن

  روف گاردن چیست؟ همه چیز درباره روف گاردن

  دوشنبه 8 خرداد 1402 - 15:52

  روف گاردن فضاهای سبزی بر بالای بام ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی بوده که با نام‌ها دیگر باغ بام یا گرین روف نیز شناخته می‌شوند. این محل می‌تواند بستری برای کشت گیاهان، نشیمنگاهی برای اوقات فراغت و حتی محلی برای نگهداری پرندگان زینتی باشد. 

  ادامه...
 • انواع گیاهان آپارتمانی

  انواع گیاهان آپارتمانی

  پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 14:49

  گیاهان آپارتمانی مجموعه‌ای از گیاهانی هستن که برای آب‌وهوای داخل ساختمان مناسب بوده و توی فضای منزل رشد خوبی دارن.

  ادامه...