هویت بصری برند در توسعه کسب و کار

هویت بصری برند در توسعه کسب و کار

هویت بصری برند، تمام عناصر تصویری و گرافیکی‌ است که مشتریان و مخاطبین به عنوان ناظر بیرونی یک برند را مشاهده می کنند.

از لوگو تا طراحی بسته بندی، از طراحی یونی فرم کارکنان تا گرافیم و نمای سایت اینترنتی به مشتریان کمک می‌کند تا یک برند را به خوبی به یاد بیاورند و از سایرین تشخیص دهند. به همین دلیل طراحی هویت برند و داشتن کتاب راهنمای فعالیت برند چگونگی ارائه برند در هر زمان و هر مکان را معین می کند.

ست گودین، استاد بازاریابی معروف، «برند» را چنین تعریف می‌کند:

 “برند مجموعه‌ای از انتظارات، خاطرات، داستان‌ها و روابطی است که در کنار هم، تصمیم مصرف‌کننده را برای انتخاب یک محصول یا خدمات بر کالای دیگر به حساب می‌آورند.”.

هویت برند

هویت به معنای واقعی کلمه یعنی شخصیت، ذات و حقیقت یک چیز. اهمیت هویت بصری برند به اندازه‌ی هویتی که یک انسان دارد موردتوجه است. تمام اجزای هویت بصری روی ذهن ما ثبت می‌شوند. هویت شخصی برای هر شخص، خاص و منحصر به یک فرد می باشد ولی هویت بصری اختصاصی یک برند چه تجاری و چه شخصی، نمایشگر حقیقت یک برند می باشد.

هویت برند یا برند آیدنتیتی بستگی به این دارد که مخاطبان هدف یک برند چه درکی از آن برند پیدا می کنند، یعنی چه درکی از شخصیت یک برند و ذات آن کسب و کار برند شده پیدا کرد اند.

هویت بصری برند  Visual Brand Identity  بخشی از برندینگ است که با مجموعه ای از تمامی اله مان ها و عناصر بصری است که آن برند برای مخاطبان خود ایجاد کرده است.

اجزای هویت بصری

هویت بصری برند به طور مشخص بر روی بینایی و ادارک و احساسات انسانی متمرکز شده است یعنی با طراحی عناصر آن می توان به ساخت فرم نمایشی یک برند پرداخت. اجزای هویت بصری مثل اجزا و قسمت های مختلف بدنه برند هستند که عموم مردم برند را با این اله مان‌ها به یاد می‌آورند.

عناصر و اجزای هویت بصری:

  • نام برند: قطعا آیتم های متعددی در تعیین نام برند مهم و موثر هستند. مثل آوای خوش، معنی و مفهوم مثبت و متناسب با موضوع برند، 
  • لوگو، لوگوتایپ به زبان فارسی و هر زبان دیگری که نیازمند فعالیت برند باشد.
  • شعارتبلیغاتی و تگ لاین
  • رنگ سازمانی برند
  • کارت ویزیت و ست اداری
  • پترن یا بافت برند
  • وبسایت، طراحی UI  هماهنگ با هویت بصری
  • طراحی ایمیل برای میل مارکتینگ
  • دستور العمل فعالیت در شبکه های اجتماعی (مانند اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، تلگرام و …)

چگونه یک کتاب چه برند سفارش بدهیم؟

اگر شما در کار خودتان متخصص باشید، تفاوت انجام کار توسط یک متخصص و غیر متخصص را می دانید. طراحی هویت برند، طراحی آیتم هایی که هست که توسط گرافیست انجام می شود ولی در طراحی خویت بصری قبل از طراح گرافیک، متخصص برندینگ قرار دارد. اوست که براساس چشم اندازها، ماموریت ها و اهداف برند، نسبت به انتخاب اله مان ها، رنگ، فرم و سایر اجزا برند اظهار نظر می کند و سپس تیم طراحی شروع به خلق بصری می کنند.

فرآیند کار طراحی هویت بصری در دنابیز به این صورت است که بعد از برگزاری جلسات گفتگو و شنائی با سلائق کارفرما و توافقات مالی، عقد قرارداد و اجرائی شدن آن، جلسات بریف (به صورت آنلاین یا حضوری) برگزار می شود. قدم بعدی ارائه یک فایل از طراحی هست که کامل اجرا شده و برای اظهار نظر به کارفرما ارائه می شود.

بعد از همفکری و در صورت نیاز اصلاح و تکمیل، فایل های اصلی تقدیم می شود. با ما تماس بگیرید.

نمونه ای هویت بصری هایی که توسط همکاران دنابیز طراحی شده است:

هویت بصری برند تام کلین

تام کلین، نام تجاری اولین تولیدکننده‌ی محصولات ایرانی کارواش نانو با بیش از پانزده سال سابقه در تولید و اجرا با علامت تجاری ثبت شده است. در سال 96 این برند اقدام با نوسازی برند نمود و این حاصل کار است که الان هم محصولات آن را در دیجی کالا و سایر سایتهای مرتبط می توان دید:

...

...

...

...

...

برای دانلود فایل کامل هویت بصری تام کلین کلیک کنید.

برای مشورت و سفارش با تلفن 09120245731 در واتساپ یا تلگرام تماس بگیرید. ایمیل parviz@gmail.com  هم در خدمتم.

هویت بصری برند بفرما

بفرما نام تجاری بود که برای یک پروژه فروش اینترنتی در حوزه FMCG طراحی شده بود که به دلیل مشکلات ناشی از جهش قیمت دلار، خاموش ماند.

...

....

....

....

....

...

...

...

...

 

هویت بصری فروشگاه اینترنتی جانبی

فروشگاه اینترنتی جانبی به عنوان اولین مرجع تخصصی فروش لوازم جانبی فعالیت خود را از سال 91 با هدف ارائه انواع لوازم جانبی برای تلفن های همراه آغاز کرد. با گذشت زمان و گسترش فعالیت های فروشگاه، جانبی به حوزه های دیگری همچون تبلت، لپ تاپ، دوربین، کنسول بازی و ... وارد شد و به اقتضای زمان و نیاز مشتریان نیز به حوزه های دیگری که وجود یک مرجع برای تهیه لوازم جانبی آن ضروری باشد وارد خواهد شد.

هویت بصری برند جانبی در سال 96، طراحی شده است.

...

...

...

سایت جانبی با استفاده از سیستم فروشگاه ساز شاپفا ساخته شده و در حوزه فروش اینترنتی محصولات جانبی موبایل، پیشتاز بازار است.

هویت بصری فروشگاه اینترنتی توتو

فروشگاه اینترنتی توتو، در حال تولد است و هنوز نسخه نهایی آن در پایان فصل بهار 1402 منتشر خواهد شد. هویت بصری برند توتو در زمستان 1401 طراحی شده است و در حال برنامه نویسی نسخه نهایی است و اکنون برای تست بازار به صورت بسیار محدود در حال فعالیت است.

برای عدم افشا اطلاعات کسب و کار توتو، جزئیات بیشتری را نمی توانیم نمایش دهیم و به زودی بعد از انتشار رسمی، فایل کامل آن را تقدیم خواهیم کرد.

...

...

...

توتو دارای کتگوری های متعددی خواهد و هر دسته محصول فروشگاه، دارای رنگ خاص خود هستند. مثلا این رنگ بخش توتومد هست:

...

هویت بصری برند تن ماهی نیوتن

طراحی بسته بندی تن ماهی نیوتن، تحولی در بازار کنسرو تن ماهی بود. استفاده از طرح مینیمال، جذاب و متفاوت شروع حرکتی ادامه دار در طراحی بسته بندی شرکتهای دیگر گردید.

...

...

...

...

برند عسل یاشیل

برند یاشیل 20 سال پیش جهت تولید مواد غذائی (کنسرو و عسل) ثبت شد. طراحی هویت بصری آن توسط اقای آرش ایزدیار انجام گرفت.
سال 96 با تمرکز برند روی محصول عسل هویت بصری یاشیل باز طراحی شد.
کارفرما: آقای حمیدرضا زاهد
مجری پروژه: پرویز زاهد
مدیر هنری: آقای احسان شهیدی 
تولید شیشه: شرکت پیشگامان
تولید کارتن: بسته بندی خلاق پویا
تولید لیبل ها: آقای ناصر فلاح
عکاس: آقای کیوان نصر


...

...

...

جعبه تولید شده براساس طرح بالا: (به جای 4 ضلعی، 6 ضلعی تولید شد و بسیار زیبا و کاربردی)

....

لوگوتایپ اولیه:

هویت بصری برند شیرینی کشوین

...

...

هویت بصری برند استارتآپ یادبان

یادبان، سامانه خدمات سوگواری است. از مشاوره برگزاری مراسم تا برگزاری انلاین مراسم حتم، تدارکات مراسم (خرما، حلوا، غذا، بسته های پذیرائی در مراسم، . . .). هویت بصری این پروژه جزء سخت ترین کارها بود که به بهترین نحو اجرا شد.

مدیر و مالک پروژه: پرویز زاهد 

دانلود فایل کامل هویت بصری
در صورت تمایل به همکاری یا مشارکت در این پروژه در تلگرام پیام دهید. 

 ...

...

....

...

...

...

...

سایت رنگی دات تی وی

....

سایت سپید مو: در حوزه سالمندان

...

دیزی تبریز با عمو پرویز

...

نی نی پیج، راهنمای والدین (سال 1388)

...

برند لوازم خانگی (برای شرکت اماراتی)

...

یکی از اتودهای شاپفا (سال 1391)

...

دیجی ابزار، فروشگاه اینترنتی ابزار

...

فروشگاه اینترنتی اسرین کالا

...

مجله اینترنتی و فروشگاه ملیسه

...

دنابیز: فروشگاه ساز دنابیز

....

در سفارش طراحی هویت چه آیتمهائی اجرا می شود:

طراحی لوگو، لوگوتایپ فارسی و لوگو تایپ انگلیسی

لوگو مهم ترین و نخستین نشانه ای است که مخاطبان شما را با آن می شناسند؛ طرح لوگو بیانگر نقطه توجه و سلیقه  و جنبه های ظاهری و شخصیتی برند شماست. در طراحی لوگو ضمن رعایت اصول فنی طراحی 
 

بررسی و تعیین رنگ‌ سازمانی براساس شخصیت برند

رنگ و روانشناسی رنگ ها و فهم صحیح کارکرد آن در طراحی لوگو، بسته بندی محصولات، دکوراسیون شرکت و نیز پوشش کارکنان در ایجاد برندی مطلوب برای کسب و کارتان بسیار حائز اهمیت است. 
 

تعیین فونت سازمانی

نوشتار هر سازمان مانند تصویر از قدرت زیادی برای اثرگذاری بر مخاطبان و نشان دادن هویت یکپارچه به آنها دارد. 
 

طراحی گرافیکی نیازهای سازمانی

کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه، امضای دیجیتال، بسته بندی محصول، فرم صورتحساب و هر سند دیگری در صورت نیاز طراحی و به صورت فایل با دقت بالا تقدیم می شود.
 

طراحی تکسچر

تکسچرهای موردنیاز برای استفاده در وبسایت و شبکه های اجتماعی و نیز ساختمان ها و مراکز اداری و تولیدی براساس مولفه های بصری هویت برند طراحی می شوند. هویت بصری برند با این طرح خا نفوذ و گسترش بیشتری می یابد.
 

طراحی تم و چیدمان محتوا 

تصاویر و یا محتوای بصری و نوشتاری که در رسانه های محیطی مثل بیلبوردها استفاده می شود و یا محتوای بصری که در شبکه های اجتماعی برند منتشر می شوند  بایستی مبتنی بر دستورالعمی مشخص باشد. این راهنمای عملکرد منطبق بر اصول هویت برند خواهد بود تا مخاطبان به محض دیدن آن، برند شما را تداعی کنند.

سایر موارد

طراحی یونیفرم برای کارکنانی که در دید مشتریان هستند، طراحی بدنه خودروهای توزیع و نیز بسته های ارسال محصول، هدایای تبلیغاتی و تابلوهای سردر مغازه در صورت نیاز کارفرما انجام می شود.

 

این پست به مرور به روز می شود

برای تماس و مشاوره : 09120245731

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)